Бібліотека
"Сьогодні, коли нові технології роблять
значні кроки в освіті, читання стає
ще важливішим, ніж раніше"
Дж. Простано
Нині у світі має силу той, хто володіє інформацією. Зацікавити дітей книгою, як джерелом інформації – це лише одна сторона справи. Інша, не менш важлива, – формування культури читання, розвиток художнього смаку, літературна освіта. Сучасний стан інформатизації українського суспільства вимагає посиленої уваги до формування інформаційної культури учнів як складової загальної культури особистості.
Навчити читачів орієнтуватися в світі інформації, користуватися джерелами інформації, знати, де і як можна підібрати необхідну літературу з певної теми – це основне завдання в вихованні інформаційної культури. У вихованні цієї грамотності значна роль належить використанню матеріалів новітніх засобів інформації: електронних дисків, відео- та аудіокасет, глобальної мережі «Інтернет». Все це дає можливість використовувати інформацію не лише зі своїх фондів, а й з віддалених джерел інформації.
Інформаційна культура – вміння знаходити в бібліотеці потрібні книжки або статті. А для цього потрібні основи бібліографічних знань.
Основні завдання занять шкільної бібліотеки:
- сформувати в учнів загальне уявлення про бібліотеку;
- формувати в учнів уміння вибирати книги для самостійного читання, вміння орієнтуватися у книжці і серед книжок;
- поглиблювати вміння учнів працювати з довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки, різними джерелами інформації.
- здійснювати інформаційний пошук у різних інформаційно-пошукових системах.